O nas

Nazywam się Malwina Mieczkowska.

Największą moją pasją jest ilustracja, rysunek, grafika – one właśnie skierowały mnie w stronę tworzenia własnego świata. Postanowiłam zostać szczęśliwym człowiekiem i połączyć hobby z zawodem.

Rysunek i ilustracja analogowa często są dla mnie punktem wyjścia dla grafiki cyfrowej. Ilustracje opracowuję wykorzystujące technikę tuszu czy ołówka i przenoszę w świat komputerowej grafiki. Kolory, postaci staram się umiejscawiać w różnych otoczeniach, tak by zilustrowanie opowiadań, bajek, czy prezentacja plakatu była naturalnym uzupełnieniem tekstu czy też konceptu Klienta.

Nie zapominam oczywiście o swojej pasji. Tworzę ilustracje, rysunki, grafiki wedle własnych pomysłów, by mój samorozwój miał jak największe pole do popisu i był wylany na papier w jak najpiękniejszej odsłonie. Ogranicza mnie tylko wyobraźnia, która z każdym dniem poszerza się o kolejne lata świetlne obserwacji własnego otoczenia, świata natury, baśni i każdej możliwej formy widzialnej i niewidzialnej. Każdego dnia spodziewam się niespodziewanego – taka jest też moja pasja i zarazem praca. Szukam, wędruję ołówkiem, tuszem i tworzę światy Kuny, która rysuje, bo zachłysnęła się obrazami bez ograniczeń.

Mieszkam w Gdyni – co w dobie globalnego kontaktu internetowego nie przeszkadza w pracy zdalnej z najdalszych zakątków świata a nawet wszechświata 🙂


Artur Mieczkowski.

Jestem grafikiem komputerowym, zafascynowany fotografią. Czynny w zawodzie przez 3/4 doby od ponad dekady. Kolor, równowaga, wyczucie formy- tego szukam w swoich projektach graficznych.

Największą moją pasją od dzieciństwa są książki. Kilkanaście lat temu zainteresowałem się na poważnie składem, łamaniem książek. Miałem swój udział przy tworzeniu wydawnictwa Lashtal Press – tu prócz składu nadzorowałem produkcję wielu, często ekskluzywnych wydań w twardych oprawach, przywdzianych w płótna, ze złotymi tłoczeniami i obwolutami. Dogłębnie poznałem maszyny drukarskie, znam ich możliwości
i ograniczenia.
Aktualnie współtworzę Wydawnictwo Black Antlers gdzie prócz składu również nadzoruję produkcję książek, posiłkując się zdobytym przez lata doświadczeniem.

Nie poprzestaje w nabywaniu wiedzy w zakresie typografii, DTP. To dla mnie niekończące się źródło wiedzy i radości tworzenia marzeń z dzieciństwa.  Jeżeli szukają Państwo pasjonata i fachowca w branży projektowania oraz składu publikacji książkowych zapraszam do współpracy.

.

.

Stela, Leah, Ostia, Otik (tego ostatniego Pana akurat nie ma na obrazku, gdyż przegryza kable zasilające tajną siedzibę dowodzenia Wszechświatem), to nasz zespół uzupełniający (jak mniemają człowieki, wiadomo jest że jest zgoła odwrotnie).  Cztery czworonożne futra, najbardziej aktywne w momencie zbliżającego się dead-line'u. Okupowanie gorącej klawiatury, niespodziewanie puste miski z jedzeniem, zaskakująca chęć do zabaw i harców to idealny moment, by wyrazić swoją obecność "za pięć dwunasta". Człowieki odstawiają swe wirtualne maszyny na widok naszych "oczy jak pięć złoty" - najlepszą broń na wszystko - by spełnić nasze kreatywne pomysły, bez których rachunek bankowy byłby wiecznym debetem. To my sterujemy Wszechświatem, to my jesteśmy Bogiem - uświadom to sobie (również i Ty, Kliencie). Dlatego za każą pracę, poradę, każde mizianie pod brodą, dodatkowe przysmaki pobieramy zadatek...  uświadom to sobie, to ja jestem Bogiem: ja Kot Stela, ja Kot Leah, ja Kot Ostia i ja Świnek Otik.